Zahrada je živý organismus, rostoucí a měnící se v každé sezoně.
Profesionálně vykonané zahradnické práce jsou pouze prvním krokem k vytvoření zahrady.

Je třeba zajistit pravidelné a řádné ošetřování zahrady na profesionální úrovni.

Péče o zahradu a park

Zahrady a parky vyžadují odpovídající péči.

Našim klientům nabízíme služby z oboru péče o zahradu. Všechny potřebné práce provádí kvalifikování zahradníci naší firmy.
Květinové záhony a trávník potřebují neustálé stříhání, pletí a hnojení. Keře a stromy vyžadují přihnojování a prořezávání. Neudržované dekorativní a ovocné stromy ztrácí svoji dekorativnost a plodonosnost. Tyto práce by měly být prováděny pravidelně, většina lidí však na to nemá ani čas, ani chuť a ani znalosti.

Péče o moderní dekorativní zahradu vyžaduje spoustu času a odborných vědomostí. Firma HORTENZIE se svými specialisty mají značné zkušenosti s poskytováním komplexních služeb pro zahrady a parky.

Trávníky

Založení trávníku je delikátní záležitost vyžadující zručnost a odbornost.
„Proč stříhat trávník?“ – ptá se laik, nerozlišující mezi trávníkem a běžným lučním travním porostem. Nechápe, že ve společenství rostlin jsou konkurenční vztahy a že v tomto společenství probíhá boj o světlo a výživné látky a že to vede k zániku některých rostlin v trávníku a ke vzniku lysin.

Řadu odborných problémů k udržení dobrého stavu travního porostu Vám pomohou řešit odborní zahradníci naší firmy.

Péče o trávník začíná hned na jaře a v prvé řadě spočívá zajištění rovnoměrného tání sněhu a rozbíjení ledových zmrazků, aby nedošlo k udušení a vyhnívání trávníku.
Zahradníci na jaře dělají první přihnojování komplexními minerálními hnojivy vějířovými hráběmi vyhrabují uschlé podzimní lodyhy. Musí se provést jarní dosévání travními semeny a dosypání (rašelinou nebo kompostovým substrátem). Počátkem května se provzdušňuje kořenový systém vertikutátorem. Trávník se stříhá v závislosti na typu (nízké trávníky 4krát za měsíc, obyčejné trávníky 2-3krát za měsíc). Povinným krokem je úklid skosené trávy.

V pražských podmínkách se vyžaduje pravidelné zalévání (5 l/m2). Pro optimální rozvoj kořenové soustavy musí při tom voda proniknout do hloubky nejméně 10 cm. V průběhu léta se trávník třikrát přihnojuje dusíkatými hnojivy (ledkem amonným, močovinou, nebo komplexními hnojivy. V případě potřeby se plevele odstraňují herbicidy. Nejlepšího výsledku se dosáhne použitím postřiků selelektivnimi herbicidy. (Afalon, Bofix, Agrofit Kombi, Lontrel). Úporné plevele (pampeliška, pýr, bodlák) se odstraňují ručně. Koncem září se trávník naposledy kosí, hnojí fosforečnými a draselnými hnojivy a naposledy vydatně zalije.


Rychlý kontakt:

Hortenzie zahrady
Karel Vika

e-mail: hortenzie@hortenzie-zahrady.cz
Теl: +420 607 111 746